Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní eskymování v bazénu v Benešově.

Až se jarní voda zeptá, cos dělal v zimě - budeš mít pádnou odpověď?

Pokud máš zájem zavítat a pocvičit, aby tělo vodákovo nezapomělo do jara na ten pocit zmuchlaných nohou, propláchnutých dutin a kyslíkovch deficitů, pak máš tuto zimu možnost třeba v Benešovském bazénu. Bazén je po kompletní rekonstrukci  a nepochybně v něm bude příjemně - obvzlášť při pohledu na sněhové závěje za prosklenou stěnou...

Vhodné pro kondiční potrénování a zejména vhodné pro děti a úplné začátečníky. Nejsme vodácká škola, nicméně pro případné zájemce se jistě v bazénu někdo ochotně propůjčí coby neformální poradce a zachránce při prvních eskymovacích pokusech v jedné osobě. A vlastně i zájemci o intezivní odborné vedení by nemuseli přijít zkrátka - víme, na koho tě odkázat.

Vše potřebné o termínech, pravidlech, cenách atd. se dozvíš z našeho informačního letáku, který je ke stažení zde. Případně také po telefonu - viz sekce kontakty.

Upozornění: každý účastník eskymování je povinnen před svojí návštěvou tento leták prostudovat a řídit se bezvýhradně pokyny a pravidly v něm uvedenými. Rádi bychom totiž, aby dobré vztahy s provozovatelem bazénu vydržely a eskymování v Benešově dál pokračovalo ve své tradici ku prospěchu nás vodáků ještě dlouhá léta. Díky.

AHOJ na bazénu.

 

 Aktualizováno -

 

AHoj fšichni…

Na vědomí dávám, že od příštího termínu eskymování je nutné se dopředu přihlásit. Posledně se nás sešlo celkem 6, z toho dvě děti. Je asi jasné, že při ceně pronájmu za bazén (viz. http://www.mszbenesov.cz/sluzba.php?sluzba=cenik_kb&menu=kb) , hradí pořadatel (občanské sdružení OSANN) vše, co se od přítomných ten den nevybere.  Protože OSANN nemá vlastní zdroj příjmů a dotace od velectěné vlády země ČEZké  se nejspíš opět nepovede získat, není čas na hrdinství a nelze sponzorovat bazén pro jen pár nadšenců – určitě ne v případech, kdy se sejdeme v takto „hojném“ počtu.
Takže žádám všechny zájemce, kteří mají návštěvu v plánu, aby poslali e-mailovou zprávu, nebo se přihlásili na určité datum v komentářích na webových stránkách WWW.OSANN.cz v sekci eskymování a to nejpozději do čtvrtečního večera před daným sobotním termínem eskymování. Podle počtu přihlášených pak v pátek na web pověsím informaci, zda se sobotní eskymování koná, či zda je zrušeno pro nedostatek zájmu.
 
Nejbližší termín eskymování je 18.12. (mimochodem taky je ten den Vánoční Sázava – koho to oslovuje, tak vězte, že po dobu cachtání v bazénu si svoje river boaty můžete uschovat ve strojovně bazénu a nenechávat je na střeše auta jako provokaci nenechavcům)
Další termín je 25.12.
 
Díky za pochopení, snad se to zvrhne k lepšímu.
Ahoj Mirek
 
 

aktuálně jsou na bazénu k dispozici tyto loďky:

Rodeovky - Železný Igo, Pyranha ReCoil, Pyranha Rev

Dětské - Liquidlogic Remix, Fluid SPACE, Robson Supersonic

Ostatní - Dagger Outlaw, Pyranha Zione 1, NECKY Blunt, Wawe sport EZ Big, Wawe sport Z1, Perception Method Air

Webová on-line kamera na bazénu zde.

zapsal: Mirek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

very good

(EsbeAmepe, 22. 2. 2024 4:26)

interesting news

Forbes News Today

(RaymondWreda, 21. 2. 2024 19:10)

Forbes News Today is a global media company, focusing on business, investing, technology, entrepreneurship, leadership, and lifestyle

https://www.forbesnewstoday.com/

Checking out the Charms of Kawaii Vogue - A Colourful Journey into Adorability!

(HerbertBut, 21. 2. 2024 15:27)

Hey everyone! ?? I've lately stumbled upon the enchanting entire world of Kawaii style, and I can't assist but be fascinated by its special attraction! ?? For individuals who may be asking yourself, "What is Kawaii vogue?" – let's embark on this colourful journey jointly!

Kawaii, a Japanese expression that means "lovable" or "adorable," has progressed into a cultural phenomenon that extends past its linguistic origins. Kawaii fashion is not just a design it's a celebration of all issues sweet, playful, and charming. ??

From outsized bows to pastel colors, Kawaii fashion is a whimsical blend of innocence and creativity. The crucial factors incorporate:

Pastel Palette: Consider pinks, blues, lavenders, and mint greens – pastel hues dominate the Kawaii fashion palette, making a dreamy and delicate aesthetic.

Playful Prints: Lovable people, animals, and whimsical motifs adorn Kawaii fashion parts. Iconic figures like Hello Kitty and My Melody are often showcased, introducing a touch of nostalgia.

Lovely Accessories: Kawaii outfits are often complemented by charming equipment this kind of as bows, ribbons, and cute animal-themed jewellery. Components engage in a critical function in reaching the all round appear.

Layering and Blend-Matching: Kawaii enthusiasts frequently embrace layering, mixing patterns, and combining surprising items to produce a distinctive and personalised style.

Lovable Hairstyles: The entertaining isn't going to stop at clothing! Kawaii fashion usually extends to hairstyles, with buns, braids, and playful add-ons enhancing the all round search.

One particular of the greatest items about Kawaii trend is its inclusivity – anybody can embrace and adapt the fashion to match their tastes! Whether you might be into informal streetwear or aiming for a head-to-toe Kawaii transformation, there is room for every person in this whimsical world. ??

I'd really like to hear your ideas on Kawaii trend! Have you attempted incorporating Kawaii elements into your wardrobe, or do you have favourite Kawaii makes and influencers? Let us share the cuteness! ???
https://anotepad.com/notes/2bq3iq7k
https://writeablog.net/branchquill98/when-is-the-appropriate-time-to-start-out-increase-water-pressure-in-shower-head
https://blogfreely.net/gooseradar13/the-consequences-of-failing-to-fashion-clothes-in-ethiopia-when-launching
https://telegra.ph/These-10-Hacks-Will-Make-Your-Best-Amazon-Shower-Head-Look-Like-A-pro-01-06
https://ide.geeksforgeeks.org/tryit.php/2dec116e-047f-439e-b8e1-7ab4bc7c20c8

Exploring the Fascinating of Dating: Connections, Growth, and Revelation

(CyharlesWance, 21. 2. 2024 8:08)

Dating is a excursion that encompasses the enchanting of vulnerable bearing, slighting increase, and far-out discoveries. It is a method toe which individuals scrutinize impractical possibilities, getting to recall each other on a deeper level. Dating allows people to appropriate experiences, exchange ideas, and create consequential connections.
https://ca3h.com/tags/old-man-young-boy/

In the realm of dating, a person encounters a dissimilar kind of emotions. There's the exhilaration of convention someone modish, the presentiment of a basic date, and the thrill of discovering stock interests and shared values. It is a continually of vulnerability and self-discovery as individuals public themselves up to the potentiality of inclination and companionship.
https://asianxxx.one/tags/fingering/

Striking communication lies at the will of dating, facilitating sympathy and consistency between two people. It involves running listening, honest language, and empathy, creating a gap for authentic dialogue. Including communication, individuals can explore their compatibility, interchange thoughts and dreams, and develop intensify a foundation of trust.

Attractive in the undisguised girls

(Billymeedy, 21. 2. 2024 6:37)

Unequalled stripped girls


==> oooo.to/4cWN <==

==> url.epoch.tw/JM0wr <==Unequalled unmistakable girls

Test, just a XRumer 23 StrongAI test...

(StephenGreld, 21. 2. 2024 4:57)

hello there and thank you for your info ? I have certainly picked up anything new from right here. I did however expertise several technical points using this website, since I experienced to reload the site many times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I'm complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and could damage your high quality score if ads and marketing with Adwords. Well I?m adding this RSS to my email and could look out for much more of your respective exciting content. Make sure you update this again very soon
Visit my website : Храп

Thi cong noi that

(ThomasZoott, 21. 2. 2024 0:27)

Thi cong noi that cao cap sang trong, thi cong noi that biet thu, chung cu, van phong

Checking out the Charms of Kawaii Fashion - A Colorful Journey into Adorability!

(HerbertBut, 20. 2. 2024 15:33)

Hey absolutely everyone! ?? I have lately stumbled on the enchanting world of Kawaii style, and I can not aid but be fascinated by its unique allure! ?? For those who might be questioning, "What is Kawaii trend?" – let's embark on this colourful journey jointly!

Kawaii, a Japanese term meaning "sweet" or "lovely," has evolved into a cultural phenomenon that extends outside of its linguistic origins. Kawaii fashion is not just a style it really is a celebration of all things sweet, playful, and charming. ??

From oversized bows to pastel shades, Kawaii vogue is a whimsical blend of innocence and creativity. The crucial elements contain:

Pastel Palette: Think pinks, blues, lavenders, and mint greens – pastel hues dominate the Kawaii trend palette, making a dreamy and gentle aesthetic.

Playful Prints: Cute characters, animals, and whimsical motifs adorn Kawaii vogue pieces. Legendary figures like Howdy Kitty and My Melody are typically showcased, incorporating a touch of nostalgia.

Lovely Add-ons: Kawaii outfits are typically complemented by charming equipment this sort of as bows, ribbons, and lovable animal-themed jewelry. Equipment play a essential position in achieving the all round appear.

Layering and Blend-Matching: Kawaii fanatics frequently embrace layering, mixing designs, and combining unexpected items to generate a special and customized design.

Adorable Hairstyles: The fun does not cease at clothing! Kawaii fashion usually extends to hairstyles, with buns, braids, and playful equipment enhancing the general appear.

A single of the ideal things about Kawaii style is its inclusivity – anyone can embrace and adapt the style to suit their tastes! Whether you're into informal streetwear or aiming for a head-to-toe Kawaii transformation, you will find space for every person in this whimsical world. ??

I'd really like to listen to your ideas on Kawaii fashion! Have you attempted incorporating Kawaii components into your wardrobe, or do you have favorite Kawaii brand names and influencers? Let's share the cuteness! ???
https://blogfreely.net/riddleounce86/we-wanted-to-draw-attention-to-kawaii-clothing-so-did-you
https://rentry.co/4ohxr
https://penzu.com/p/559e6903f3e8a2c4
https://rentry.co/yhb6d
https://methodical-seal-h1q7x2.mystrikingly.com/blog/lies-you-ve-got-been-instructed-about-keyword

Men Dating Men: Celebrating Adulation and Connection

(Albertagerm, 20. 2. 2024 6:34)

Men dating men participation out of, consistency, and the belle of relationships in their own unique way.
https://hentai0day.com/tags/cartoon-hentai/
In a superb that embraces range and inclusivity, same-sex relationships keep ground their place. Men who date men sail the joys and challenges of structure meaningful connections based on authenticity and complementary understanding. They celebrate enjoyment from while overcoming societal expectations, stereotypes, and discrimination.
https://thetranny.com/videos/61692/best-pretty-shemales-anal-creampie-men-compilation-cim-too/
Communication and fervent intimacy play a momentous task in their relationships, fostering positiveness and deepening their bond. As society progresses close to equality, it is noted to approve and compliments the care shared between men dating men, embracing their unique experiences and contributions to the tapestry of kind-hearted connections.

Chronicle News Today

(Donaldked, 20. 2. 2024 3:57)

Get the latest breaking news, sports, entertainment from Chronicle News Today.

https://www.chroniclenewstoday.com/

British News Today

(Rolandoneows, 19. 2. 2024 12:52)

Breaking news, features, analysis and debate plus audio and video content from England, Scotland, Wales and Northern Ireland.

https://www.britishnewstoday.com/

Hello, Happykiddi

(Nerryger, 19. 2. 2024 6:28)

Hello from Happykiddi.

Отзыв о привороте- безопасный приворот отзывы

(ThomasTog, 18. 2. 2024 22:55)

Мой опыт с приворотом, могу оставить только хороший отзыв - отзывы о приворотах кто делал

Живу я в большом городе, и найти среди кучи «магов» хорошего, трудно. Намучилась я с этим очень. И как бывает, все решается на пьяную голову. Сидели с двоюродной сестрой, поведала ей свою проблему с мужем и о бесконечных поисках магов. Она очень удивилась, что я сразу не стала искать человека с Якутии или другого региона Дальнего востока – это можно сказать родина многих сильных шаманов и колдунов.
Порекомендовала мага, с которым сама работала. Поработала с ним и я.
Поэтому хотела бы написать отзыв о привороте на мужа, проведенном магом Романом Петровичем.
___________________________________________________________________________
Я хочу поделиться своим опытом использования услуг мага Романа Петровича с сайта https://cmag666.ru Ватсап 8 (984) 286-12-65
___________________________________________________________________________
Перед тем, как обратиться к нему, моя ситуация с мужем казалась мне безвыходной. Наш брак испытывал серьезные трудности, и наши отношения становились все более напряженными.
Мой муж, с которым мы прожили много лет, казался мне все более отстраненным и равнодушным. Он уходил в себя, избегал общения, а наши разговоры становились все реже и поверхностнее. Я испытывала огромную боль от того, что наша семья распадается, и что я теряю своего мужа. В итоге он еще и любовницу завел.
После долгих раздумий и поиска решения проблемы, я решила обратиться к магу Роману Петровичу за помощью.
Он провел для меня приворот на мужа – на все ушло 5 дней, и еще дал ряд простых рекомендаций, которым нужно было следовать до получения результата. Последовали дни ожидания
На 5 день после проведения приворота я почувствовала изменения в поведении мужа. Он стал проявлять больше внимания и заботы, мы снова начали общаться и находить общие интересы. Стали возвращаться чувства и заинтересованность мной как женщиной. Все быстро нормлизовалось в наших отношениях, с любовницей он порвал все контакты.
Сейчас, спустя несколько месяцев после проведения приворота, я вижу, что наш брак стал крепким, стабильным и счастливым, как и раньше! Мы с мужем снова чувствуем себя близкими и любящими людьми.
Я благодарна магу Роману Петровичу за его помощь и поддержку в трудный момент!

==============================================================================================================================================================================================

сайт ищут по тегам - маг для приворота отзывы - приворот как вернуть мужа отзывы - ростов на дону приворот отзывы
отзывы приворот на нитку - отзывы о привороте томск снять приворот с сына отзывы
приворот со
как могут сделать приворот
черная магия привороты заклинания и молитвы
приворот любовный на крови, навечно
настоящие маги в интернете
кукла вуду-слот слова
приворот на фото на любовь
экстрасенсы и приворот
магия услуги приворот

гашиш цена

(Scottfaicy, 18. 2. 2024 12:57)

гашиш цена
Source:

- https://kraken14.tula-garant.ru/gashish-cena.html

гашиш цена

Hello, Sporthappy

(Larryger, 18. 2. 2024 0:31)

Hello from Sporthappy.

Хотите заказать диплом ВУЗа недорого и без предоплаты? Мы доставим его в любую точку России!

(GeraldTaith, 17. 2. 2024 18:36)

Привет всем!
Бывало ли у вас ситуации, когда приходилось писать дипломную работу в крайне сжатые сроки? Это действительно требует огромной ответственности и напряженной работы, но важно не сдаваться и продолжать активно участвовать в учебном процессе, что я и делаю в данный момент.
Для тех, кто умеет ориентироваться и искать информацию в сети, это действительно может оказаться весьма полезным при согласовании и написании дипломной работы. Нет необходимости тратить время на посещение библиотек или проведение встреч с дипломным руководителем. Здесь представлены отличные материалы для дипломных и курсовых работ, на которые вы можете взглянуть, перейдя по ссылкам

https://diplom1.org/

Желаю всем отличных оценок!

купить диплом в анапе
купить диплом в краснодаре
купить свидетельство о рождении
купить диплом во владикавказе
купить диплом архитектора
купить диплом в обнинске
купить диплом в новочеркасске
купить диплом в костроме
купить диплом судоводителя
купить морской диплом

Test, just a XRumer 23 StrongAI test...

(StephenGreld, 17. 2. 2024 14:21)

hello there and thank you for your info ? I have definitely picked up something new from right here. I did however expertise several technical points using this web site, since I experienced to reload the website lots of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will very frequently affect your placement in google and can damage your high-quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I?m adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of your respective intriguing content. Make sure you update this again very soon
Visit my website : Неограниченные возможности

BITCOIN MONEY SEARCH SOFTWARE

(Lamagepay, 16. 2. 2024 19:50)

I want to show you one exclusive program called (BTC PROFIT SEARCH AND MINING PHRASES), which can make you a rich man!

This program searches for Bitcoin wallets with a balance, and tries to find a secret phrase for them to get full access to the lost wallet!

Run the program and wait, and in order to increase your chances, install the program on all computers available to you, at work, with your friends, with your relatives, you can also ask your classmates to use the program, so your chances will increase tenfold!
Remember the more computers you use, the higher your chances of getting the treasure!

DOWNLOAD FOR FREE

Telegram:
https://t.me/btc_profit_search

BITCOIN MONEY SEARCH SOFTWARE

(Lamagepay, 16. 2. 2024 14:18)

I want to show you one exclusive program called (BTC PROFIT SEARCH AND MINING PHRASES), which can make you a rich man!

This program searches for Bitcoin wallets with a balance, and tries to find a secret phrase for them to get full access to the lost wallet!

Run the program and wait, and in order to increase your chances, install the program on all computers available to you, at work, with your friends, with your relatives, you can also ask your classmates to use the program, so your chances will increase tenfold!
Remember the more computers you use, the higher your chances of getting the treasure!

DOWNLOAD FOR FREE

Telegram:
https://t.me/btc_profit_search

BTC PROFIT SEARCH AND MINING PHRASES

(Lamagepay, 16. 2. 2024 11:02)

I want to show you one exclusive program called (BTC PROFIT SEARCH AND MINING PHRASES), which can make you a rich man!

This program searches for Bitcoin wallets with a balance, and tries to find a secret phrase for them to get full access to the lost wallet!

Run the program and wait, and in order to increase your chances, install the program on all computers available to you, at work, with your friends, with your relatives, you can also ask your classmates to use the program, so your chances will increase tenfold!
Remember the more computers you use, the higher your chances of getting the treasure!

DOWNLOAD FOR FREE

Telegram:
https://t.me/btc_profit_search


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141

následující »